Firma „STAN” jest nowoczesną,  prężnie rozwijającą się rodzinną firmą, która  istnieje na rynku od 1984 roku.  Specjalizuje się w produkcji:

 • ogórków kiszonych
 • przecieru ogórkowego
 • ogórków kiszonych mrożonych pokrojonych w kotkę lub paski
 • sezonowo ogórków małosolnych
 • ekologicznych ogórków kiszonych
 • kapusty kiszonej
 • ekologicznej kapusty kiszonej
 • soku z kapusty kiszonej
 • sałatek owocowo -warzywnych na bazie ogórków i kapusty kiszonej
 • buraczków czerwonych gotowanych całych lub pokrojonych
 • ziemniaków obranych gotowanych, całych lub pokrojonych
 • marchwi obranej gotowanej, całej lub pokrojonej
 • soku z buraczków czerwonych
 • żuru tradycyjnego
 • żuru śląskiego
 • barszczu z czerwonych buraków
 • cebuli marynowanej krojonej w kostkę, plastry , paski
 • warzyw obieranych świeżych, całych lub krojonych pakowanych  z przeznaczeniem dla klientów indywidualnych lub  dla klientów rynku Horeca, hoteli i gastronomi

Produkty przez nas wytwarzane są najwyższej jakości. Charakteryzują się doskonałymi walorami smakowymi, produkowane są bowiem ze świeżych, starannie wyselekcjonowanych warzyw, pozyskiwanych z własnych pól uprawnych.

Posiadamy własne kwaszarnie na 6 000 ton kapusty i 1100 ton ogórków, nowoczesny zakład  pakowania   produktów oraz hale przetwórcze i magazynowe.

Specjalizujemy się również w  produkcji cebuli marynowanej pokrojonej  w kostkę, plastry , paski i innych  półproduktów przeznaczonych dla zakładów przetwórstwa rybnego i gastronomii.

Cały czas się doskonalimy wprowadzając nowe technologie, a przede wszystkim dbamy o higienę i jakość wytwarzanych przez nas wyrobów.

Dbamy o higienę i jakość procesu wytwarzanych przez nas wyrobów.  Mamy wdrożone i certyfikowne prze Tuv Rheiland  międzynarodowe standardy bezpieczeństwa żywności BRC, HACCP oraz PL EKO.

Wytwarzane przez nas wyroby , są kontrolowane na każdym etapie produkcji, oraz poddawane badaniom w akredytowanym laboratorium.

Szybko i trafnie reagujemy na nowe, wciąż rosnące potrzeby rynku na żywność  ekologiczną .Dlatego posiadamy  kwaszarnie i  linie technologiczną dedykowaną  pod produkcję  certyfikowanych ekologicznych  kiszonek  i innych wyrobów.

Naszymi odbiorcami są największe sieci handlowe oraz z inne sklepy, hurtownie i zakłady przetwórstwa spożywczego w całej Polsce.

Dużą część naszych produktów sprzedajemy na rynki zagraniczne.

Istnieje możliwość przygotowania na życzenie odbiorcy opakowań  z wybraną szatą graficzną, z logo firmy na dowolnym  artykule.

Posiadamy własną, dobrze rozwiniętą bazę transportową , a także  współpracujemy z firmami  transportowymi w  kraju, dzięki temu nasze produkty dostarczamy zawsze na czas bezpośrednio do sklepów oraz magazynów centralnych.

Mistrz Krajowy Agroliga -2006

31.01.2007 w  pięknej scenerii Auli Kryształowej  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z okazji rozstrzygnięcia  14 edycji krajowego konkursu AgroLiga  ,

Konkurs ten  nobilituje i promuje najwybitniejszych polskich rolników i przedstawicieli polskiego agrobiznesu.

Jesteśmy pod wrażeniem tego, co tam się stało z naszym udziałem . Ogłoszono nas Krajowym Mistrzem AgroLigi 2006. 

Puchar w świetle jupiterów wręczył nam minister rolnictwa i rozwoju wsi . Prezes TVP SA przyznał nam nagrodę w postaci laptopa  .A potem posypały się zewsząd gratulacje , do tego doszły liczne wywiady dla prasy , radia i telewizji…

Wszystkim , którzy pomagali nam w osiągnięciu tego życiowego sukcesu, którzy nas wspierali i promowali i którzy nam winszowali prestiżowego tytułu Mistrz AgroLigi 2006 -GORĄCO DZIĘKUJEMY

Zasłużony dla Rolnictwa

29 czerwca 2007 r. na wniosek na wniosek Stowarzyszenia AgroBiznesKlub  zostaliśmy uhonorowani  przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Honorową Odznaką „ Zasłużony dla Rolnictwa’’.

Uroczystość ta stała się okazją do zorganizowania , przy współudziale redakcji miesięcznika ,,Agro’’ piknikowego spotkania pod hasłem ,,z wizytą u Mistrza ‘’. Impreza odbyła się na terenie naszego obejścia . Uczestnikami pikniku byli samorządowcy i parlamentarzyści  , marszałek województwa wielkopolskiego ,dyrektor Głównego Inspektoratu Sanitarnego Kraju. Prezydent ABK, Rektor AR w Poznaniu ,  przedstawiciele ODR , firm i sieci marketów z którymi współpracujemy , a także  liczne grono naszych przyjaciół, a przede wszystkim mistrzowie poprzednich edycji AgroLigi i Agrobiznesmeni Roku. Zabawą i wspólnemu biesiadowaniu nie było końca.

Wzorowy ogrodnik

 Dnia 15 września  na dziedzińcu gołuchowskiego zamku odbył się finał IX edycji krajowego  konkursu “Wzorowy ogrodnik” . Nam zdobycie tego zaszczytnego tytułu przypadło w kategorii ,,Warzywnictwo gruntowe’’

Wszyscy finaliści to elita, bo polskie ogrodnictwo należy do  najlepszych w Europie –powiedział podczas swojego wystąpienia przewodniczący jury prof. Andrzej Komosa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wizyta Premiera Rzeczypospolitej

Dnia  5 października  2007 roku, doszło  do niezwykłego wydarzenia .Wizytę w naszej firmie, złożył Premier Jarosław Kaczyński. Pan Premier  zwiedził  zakład  i gospodarstwo  . Był pod wrażeniem tego co zobaczył. Na krótkiej mini konferencji prasowej powiedział  ,,Chciałbym, żeby polska wieś wyglądała tak, jak miejsce, w którym jesteśmy. Jestem zaskoczony i zbudowany tym, co tutaj zobaczyłem. Proszę zwrócić uwagę, że nie są to żadne latyfundia, ale 60-hektarowe gospodarstwo. Nigdy nie przypuszczałem, że na tak małym terenie można wykonywać tak wielką produkcję. To jest wielka produkcja, a co ważne – rozpoczynająca się od uprawy ziemi po wyprodukowanie gotowego produktu ‘’– mówił.

Pan Premier Spotkał się prawie ze wszystkimi pracownikami naszej firmy , a na koniec wizyty zjadł  w gronie najbliższej rodziny obiad , który został ugotowany na bazie naszych produktów.

Wielkopolski Rolnik Roku

30 marca 2008 roku w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła  się VII Gala konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Z rąk Marszałka Wielkopolskiego otrzymaliśmy statuetkę ,,Siewcy‘’.

Statuetki ,Siewcy’’ trafiają do najlepszych rolników w Wielkopolsce . Nagrodzone gospodarstwa wyróżniają się nowoczesnością stosowanych technologii, dobrą organizacją pracy , dbałością o środowisko naturalne i wysoką estetyką . Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Laureat ogólnopolskiego konkursu Agroprzedsiębiorca  RP 2010

3 grudnia 2010 roku,  w salach galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Agroprzedsiębiorca RP 2010.  Zdobycie przez nas tego zaszczytnego tytułu jest dla nas  bardzo dużym wyróżnieniem i nobilitacją dla dalszego działania .  Tytuł ten i nagrodę w postaci szabli oficerskich  przyznawany jest, za wielce znaczące dokonania biznesowe w prowadzonych przez  agroprzedsiębiorców firmach.  W tegorocznej edycji imprezy, wzięło  udział około 400 osób, w tym przedstawiciele władz centralnych, na czele z  patronem Honorowym konkursu -wicemarszałkiem Sejmu i ministrem rolnictwa . Obecni też byli, wybitni  przedstawiciele polskiego agrobiznesu i rolnictwa, szefowie  organizacji branżowych, przedstawiciele bankowości, nauki i doradztwa rolniczego, a także licznych mediów.

Noworoczna gala  na SGGW  ,, drogi do agrosukcesu

20 stycznia 2011 podczas  Noworocznej Gali Agrobiznesu na SGGW,  mieliśmy okazję podzielić się swoim doświadczeniem i  fachowa wiedzą ze studentami i pracownikami naukowymi wybranych Wydziałów SGGW – w ramach Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” , która odbyła się w gościnnych progach Auli Kryształowej  .
Na uroczystości byli obecni wybitni praktycy – rolnicy, agroprzedsiębiorcy i inni przedstawiciele sektora rolno-żywnościowego, m.in. laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga . Z rąk rektora SGGW prof. Alojzego Szymańskiego .  i b. rektora prof. Tomasza Boreckiego uhonorowani zostaliśmy  Certyfikatami Wierzytelności Praktyk Biznesowych,

Właścicielka firmy,, Stan’’, Starościną na ogólnopolskich Dożynkach Prezydenckich w Spale 2011

25 września 2011 w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie, w których udział wzięły wszystkie instytucje związane z rolnictwem, a przede wszystkim, kilkutysięczne grono rolników przybyłych na tę uroczystość z całej Polski . Jest to wydarzenie wieńczące ogromny trud pracy włożony przez polskich rolników podczas ostatnich żniw. Szczególne jest również miejsce ich zorganizowania – Spała. To tam, w 1927 roku prezydent Ignacy Mościcki objął patronat nad uroczystościami, dzięki czemu święto uzyskało wymiar państwowy. 

Gospodarzem dożynek był Prezydent RP Bronisław Komorowski ,wraz z małżonką .   Zaszczytną funkcję starościny dożynek pełniła właścicielka firmy ,,STAN ‘’’Anna Lesień , a  starostą był Stanisław Golubowicz przedsiębiorca rolny z woj. warmińsko -mazurskiego
Po mszy św.  nastąpił przemarsz Korowodu Dożynkowego. Otworzył go Prezydent RP wraz z małżonką , starostami dożynek i zaproszonymi gośćmi, którzy udali się powozami na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbyła się ceremonia Dożynkowa. 

Po powitaniu gości przez prowadzącego  , starostowie dożynek wręczyli Parze Prezydenckiej  tradycyjny bochen chleba, upieczony z tegorocznych zbiorów.  Następnie  głos zabrał  Prezydent Bronisław Komorowski, który podziękował rolnikom za ogromny trud jaki wkładają w swoją pracę, a Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki,  w swoim przemówieniu podkreślił, że polskie rolnictwo zachowało tradycję, kulturę i tradycyjny sposób wytwarzania żywności.
Podczas uroczystości  odbyła się prezentacja przepięknych wieńców  dożynkowych

Po części oficjalnej Prezydent wraz z zaproszonym gośćmi udał się na Gościniec Dożynkowy, na którym swoimi produktami częstowała wszystkich gości między innymi Firma Stan

Promocja produktów  Firmy ,,STAN’’ W Parlamencie Europejskim w Brukseli

22 listopada 2011  roku właściciele Firmy Anna i Stanisław Lesień, wraz z innymi firmami branży spożywczej południowej Wielkopolski  wzięli udział w ,,Weselu Kaliskim’’ .Celem  przedsięwzięcia  była promocja firm Południowej Wielkopolski w Parlamencie Europejskim .

Produkty z Polski cieszyły się wśród Parlamentarzystów  i zaproszonych  na uroczystość gości ogromnym powodzeniem , a  jak na ,,wesele‘’przestało zabawie nie było końca .

Medal ,,Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego’’

 Dnia 28 stycznia 2012 w gościnnych progach  Auli UAM w Kaliszu  odbyło się coroczne Święto  Powiatu Kaliskiego . Podczas uroczystości  Rada Powiatu Kaliskiego w uznaniu i podziękowaniu za wkład i rozwój agroprzedsiębiorczości w powiecie kaliskim , promocję powiatu oraz działalność  charytatywną   uhonorowała właścicieli Firmy .,,STAN’’  Annę i Stanisława Lesień medalem ,,Zasłużony dla Powiatu kaliskiego

Złote jabłko dla właścicieli Firmy ,, STAN ‘’

Miło nam poinformować, że Kapituła XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu ROLNIK – FARMER ROKU przyznała I miejsce i tytuł “ROLNIK – FARMER ROKU’’ Właścicielom  Firmy ,,STAN ‘’ Annie i Stanisławowi Lesień w kategorii: . Przedsiębiorstwa rolnicze o alternatywnych źródłach dochodu.

Wręczenie tytułu odbyło się podczas gali finałowej  15.02.2013  roku w hotelu The Westin w Warszawie . Najlepsi rolnicy otrzymali tytuły „Rolnik Farmer Roku” oraz statuetki – jabłka z brązu, a także nagrody od Ministra Rolnictwa i sponsorów.

O tytuł Rolnika Farmera Roku 2012 starało się 276 kandydatów z całej Polski. Kandydatów mogły zgłaszać Agencja Nieruchomości Rolnych, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ośrodki doradztwa rolniczego oraz izby rolnicze. Kapituła konkursu wyłoniła 27 finalistów.  Wizytacje najlepszych gospodarstw odbyły się w sierpniu, we wrześniu i w październiku. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie “Polski Klub Rolnik Farmer Roku”.

Nowa  Hala produkcyjno -magazynowa

Lipiec 20013, Po dwóch latach zakończyła się budowa nowoczesnej  hali produkcyjno -magazynowej  o powierzchni 3500m2. Hala została zbudowana pod kątem  produkcji cebuli marynowanej , a w przyszłości odbywać się będzie, produkcja również  innych przetworów warzywnych . W nowo wybudowanym obiekcie znajdują się także silosy  na kapustę i ogórki kiszone , o łącznej  pojemności 3000 ton.

Firma STAN promowała swoje produkty na targach Prodexpo w Moskwie
W dniach 10-14.02.2014 r , swoje produkty  wraz z innymi firmami wielkopolski branży spożywczej mieliśmy okazję zaprezentować na targach Prodexpo w 2014. 

Uzupełnieniem spotkań podczas targów były zorganizowane spotkania B2B przedsiębiorców polskich z przedsiębiorcami rosyjskimi w Ambasadzie RP w Moskwie.

Wizyta Pary Prezydenckiej

05.08.2014 mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w naszej firmie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką Anna .

Po krótkim przywitaniu z zaproszonymi gośćmi i pracownikami firmy ,Para Prezydencka  zwiedziła cały zakład , zapoznając się ze wszystkimi etapami produkcji kapusty i ogórków kiszonych , od uprawy surowca, aż po produkt  gotowy do sprzedaży.

Następnie Para Prezydencka, w gronie najbliższej rodziny, w miłej i serdecznej atmosferze  zjadła domowe śniadanie . Było to wyjątkowe spotkanie, w którym nie brakowało tematów do rozmów. Jeszcze raz dziękujemy.

Dożynki Prezydenckie 2015 w Spale

Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą,  po raz pierwszy byli gospodarzami Dożynek Prezydenckich w Spale które odbyły się 14-15 września w Spale. W niedzielę 15 września , uroczyste obchody dożynkowe  rozpoczęła msza św. w intencji rolników w kościele polowym AK w Spale . Udział w niej wzięła oczywiście para prezydencka, która następnie w barwnym dożynkowym korowodzie udała się na stadion COS w Spale, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy. Prezydent  wraz z małżonką zostali obdarowani chlebem wypieczonym z tegorocznych zbiorów, który wręczyli starostowie dożynek.

Firma STAN jak co roku uczestniczyła w bankiecie kończącym dwudniowe obchody.

Udział w Targi  SIAL Middle East. Abu Dhabi

W dniach 5-7 grudnia 2016 Firma Stan wystawiała swoje produkty na targach  SIAL Middle East. Wydarzenie to odbyło się  w Abu Dhabi National Exhibition Centre (ADNEC) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Sial Middle East skupia liderów branży spożywczo-rolnej państw Bliskiego Wschodu i Zatoki Arabskiej. To wielki hub dla firm, które szukają partnerów oraz agentów lokalnych do wprowadzenia swoich produktów żywnościowych na rynki Zatoki Arabskiej.

 

Firma Stan w odcinku topowego programu TV w Wielkiej Brytanii

16.02.2017

 

Właściciele firmy STAN  w Pałacu Prezydenckim na gali finałowej konkursu “AgroLiga 2017”

W Ogrodach Pałacu Prezydenckim 14 czerwca br. odbyła się gala finałowa konkursu “AgroLiga 2017”. Była to już  jubileuszowa  25 edycja tego ogólnopolskiego konkursu, w którym spośród kilku tysięcy rolników i agro przedsiębiorców wybierani są najlepsi z najlepszych. Zwycięzcy i laureaci tegorocznego konkursu, podobnie jak w zeszłym roku, zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego, na uroczystą galę , gdzie z rąk Prezydenta RP Grzegorza Dudy otrzymali pamiątkowe puchary.

Firma STAN z okazji Jubileuszu  otrzymała podziękowania oraz wyrazy szczególnego uznania za  dotychczasowe dokonania.

Podczas uroczystości nasze produkty cieszyły się niezmiennym powodzeniem.

Dożynki Prezydenckie Spała 2019

W dniu 16 września odbyły się Dożynki Prezydenckie w Spale.

Za „trud ciężkiej pracy i służbę dla polskiego społeczeństwa“ dziękował Prezydent  Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą po raz czwarty zawitał do Spały, by wziąć udział w Dożynkach.

Właściciele firmy ,, STAN’’  jak co roku uczestniczyli w bankiecie na  którym mieli okazję promować  swoje produkty, kończącym dwudniowe  dożynkowe obchody.

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Dnia 6 listopada 2019 doszło do niezwykłego wydarzenia . Prezydent RP Andrzej Duda złożył  wizytę  w  naszym gospodarstwie i firmie . Wizyta głowy państwa miała charakter prywatny, bez udziału prasy, w skromnym gronie przyjaciół i sąsiadów  . Pan Prezydent  po krótkim powitaniu, zwiedził zakład , gdzie miał okazję spotkać się  z pracownikami podczas  codziennej pracy na ich stanowiskach  . Poznał wszystkie etapy produkcji kapusty i ogórków kiszonych , oraz pozostałych produktów wytwarzanych w firmie STAN .

Zwiedzanie zakładu , było również  okazją do zaprezentowania naszej 36 letniej działalności ,  oraz przedstawieniu naszych planów inwestycyjnych na przyszłość.

Na koniec spotkania Pan Prezydent został zaproszony  przez gospodarzy na „lunch po polsku”, czyli żurek i bigos.  Było to wyjątkowe spotkanie, w gronie najbliższej rodziny   i przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze .

Z uwagi na bardzo wysokie osiągnięcia produkcyjne i jakościowe zdobyliśmy wiele tytułów i wyróżnień:

agroliga
Jesteśmy Mistrzami Krajowymi - Agroliga 2006
wielkopolska izba rolnicza
Zdobyliśmy tytuł WIELKOPOLSKI ROLNIK ROKU 2007 oraz WZOROWY OGRODNIK w kategorii “Ogrodnictwo Gruntowe”
Alimentorum Fabricator Optimus
Posiadamy CERTYFIKAT Alimentorum Fabricator Optimus(WZOROWY PRODUCENT ŻYWNOŚCI) (MTP 2007)
główny inspiektorat sanitarny
Główny Inspektor Sanitarny Kraju, przyznał nam odznakę "W TROSCE O ZDROWIE PUBLICZNE POLKÓW"
Wzorowy Agroprzedsiębiorca rp 2010
Minister Rolnictwa wraz z Wicemarszałkiem Sejmu uhonorował nas tytułem  "Wzorowy Agroprzedsiębiorca 2010"
farmer rolnik roku
Zajeliśmy pierwsze miejsce w konkursie "ROLNIK FARMER ROKU 2012"

Firma STAN korzystała ze wspólnego stanowiska Województwa Wielkopolskiego, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz była beneficjentem na następujących targach : “PRODEXO MOSKWA 2014“, “SIAL PARIS 2016“, “SIAL MIDDLE EAST ABU DHABI 2016